Ile zarabia dobry handlowiec ?

Praca w sprzedaży nie jest łatwa. Ile więc może zarabiać dobry handlowiec? Zacznijmy od tego, że nie każdy może zostać handlowcem – potrzebne do tego są naturalne predyspozycje i nabyte umiejętności.

Handlowiec nie może pochwalić się sympatią wśród ludzi, uważany jest za sprzedawcę, który na siłę próbuje innym „wciskać” swój produkt. Jednak ten zawód od wielu lat może przynosić wysokie zarobki. Czym zajmuje się handlowiec i ile może zarobić? Postaramy przybliżyć Wam to zagadnienie w naszym artykule.

 

ile zarabia dobry handlowiec?

 

Jaki powinien być dobry handlowiec?

Handlowiec jest osobą, która pozyskuje klientów dla swojej firmy, ale na tym jego rola się nie kończy. Zajmuje się realizowaniem umów, obsługą klienta. Pracuje także nad tym, żeby klient został w firmie na stałe. Skuteczny handlowiec bardzo dobrze zna branże w której pracuje, a przede wszystkim zna produkty, które sprzedaje. Powinien być osoba, która bez problemy nawiązuje kontakt z innymi i potrafi zbudować zaufanie. Jak wygląda jego praca? Zazwyczaj bardzo mało czasu spędza pracując w biurze. Najczęściej jest w trasie, a co za tym idzie, może dostać od  firmy samochód służbowy.

Handlowiec powinien być osobą komunikatywną, która jest otwarta na ludzi. Powinien cechować się także wytrwałością i cierpliwością. Nie można tutaj zapomnieć o przyjaznej aparycji – należy zadbać o schludny wygląd i uśmiech na twarzy. W pracy handlowca bardzo ważna jest znajomość technik sprzedaży i umiejętność obsługi klienta. Wiele firm wysyła swoich pracowników na specjalistyczne szkolenia z obsługi klienta, gdzie mogą zdobyć najważniejsze umiejętności i stać się profesjonalistami w swoich fachu. Jest to dobra inwestycja w rozwój firmy. Wiąże się to także z zarobkami handlowca.

Ile zarabia dobry handlowiec?

Wysokość wynagrodzenia handlowca zależy od wielu czynników, m.in. stażu pracy, umiejętności, przebytych kursów, ale także wykształcenia i regionu, w którym pracuje. Bardzo często wynagrodzenie handlowca zależne jest od prowizji za sprzedaż. W Polsce, zarobki handlowców mogą się bardzo wahać. Jednak, w przybliżeniu, dobry handlowiec może zarobić nawet powyżej 5000 zł. Średnia stawka to kwota około 3500 zł, najsłabsi handlowcy zarobią prawdopodobnie poniżej 2000 zł. Trudno jest określić stałą sumę zarobków, ze względu na różnorodność czynników, jakie na to wpływają.

Ile zarabia dobry handlowiec? Na to pytanie nie można podać jednej odpowiedzi. Wpływ na kwotę wynagrodzenia może mieć wiele czynników. Zazwyczaj firmy oferują swoim pracownikom dodatkowe benefity w postaci samochodu służbowego, telefonu czy laptopa. Praca handlowca może być tak samo satysfakcjonująca, jak frustrująca. Wszystko zależy od predyspozycji konkretnej osoby i przebytych kursów (Zobacz naszą ofertę szkolenia dla handlowca). Jest to praca trudna i nie każdy się w niej sprawdzi, jednak ci, którzy się w niej odnajdą, mogą zarobić niemałe pieniądze.

 

5 (100%) 1 vote