Szkolenie z Asertywności

Szkolenie z asertywności skierowane jest do wszystkich osób, które chcą nauczyć się odmawiać i budować pozytywne relacje w życiu zawodowym i prywatnym. Umiejętność mówienia „nie” we właściwy sposób może wiele ułatwić! Sprawdź sam, a przekonasz się, że szkolenie z asertywności to dobry wybór!
Oceń szkolenie

Asertywność

Szkolenie interpersonalne
Czas trwania:
od 16h
Ilość osób:
min. 5 os
Cena : 690 PLN/osoba
+23% VAT

Asertywność w skrócie

Asertywność jest umiejętnością, która w życiu codziennym i zawodowym jest bardzo przydatna, bez względu na to, w jakich sytuacjach się znajdujesz. Odmawianie w odpowiedni sposób może przynieść Ci wiele korzyści. Osoba asertywna, nie staje się taka tylko dlatego, że potrafi mówić „nie”. Asertywność wyraża się w określony sposób. Nie jest to prosta sztuka, odmawiając nie należy zapominać o zasadach dobrego wychowania, a także okazania szacunku drugiej osobie. Osoba asertywna nie tylko potrafi odmawiać, ale także potrafi w odpowiedni sposób wyrażać swoją opinię i kreować swoje postawy, wyrażać siebie w odpowiedni sposób. Swobodne wyrażanie swojej opinii może być dla Ciebie bardzo owocne, z taką umiejętnością łatwiej będzie Ci uzyskać owocne transakcje, a także istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziesz unikać sytuacji, które są dla Ciebie niewygodne. Szkolenie z asertywności to dobra inwestycja w Twój sukces, przekonaj się sam!

Co otrzymasz po ukończonym szkoleniu?

Co zyskasz dzięki szkoleniu?

cyfra jeden

Jak walczyć o własne cele

Każdy ma jakiś cel. Czasem jest ich wiele. Jak o nie walczyć, kiedy coś lub ktoś stoi nam na przeszkodzie? Jak rozmawiać z ludźmi, którzy mają realny wpływ na osiągnięcie celu?  Jak odpowiednio wyrażać swoje poglądy i postawę, żeby zbliżyć się do realizacji pragnienia? Tego wszystkiego nauczysz się podczas szkolenia z asertywności.

cyfra dwa

Jak prawidłowo zareagować na manipulację ze strony otoczenia

Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, kiedy ktoś próbuje nami manipulować. A kiedy to widzimy, jak powinniśmy zareagować? Jak uchronić się przed manipulacją. Szkolenie z asertywności pokaże Ci, w jaki sposób możesz rozpoznać manipulację. Co więcej, nauczymy Cię radzić sobie z sytuacją, kiedy ktoś próbuje wywołać na Tobie wpływ. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zadziałać asertywnie!

cyfra trzy

Odróżnianie zachowania asertywnego od uległego lub agresywnego

Szkolenie z asertywności pokaże Ci, w jaki sposób możesz odróżnić pewne zachowania. Kiedy ktoś jest asertywny, a kiedy agresywny? Kiedy ktoś jest zbyt uległy i nie potrafi wyrazić własnego zdania? Rozpoznawanie określonego zachowania, pomoże Ci umiejętnie poprowadzić rozmowę z drugą osobą, co może poskutkować znalezieniem rozwiązań stosownych dla obu stron.

cyfra cztery

Trudny rozmówca

Kontakty międzyludzkie nie należą do łatwych. Każdy ma inny charakter, inne poglądy. Przez to, w wielu relacjach, zarówno prywatnych, jak i zawodowych mogą pojawić się pewne komplikacje. Zapewne spotkałeś w swoim życiu osobę, z którą trudno było prowadzić  rozmowę. Jaki możesz mieć na to wpływ? Niemały, ponieważ umiejętne poprowadzenie z rozmowy z Twojej strony, może spowodować ulepszenie stosunków z drugą osobą. Szczegóły poznasz na szkoleniu z asertywności.

cyfra pięć

Odmawianie bez wywoływania konfliktu

Jak odmawiać, żeby nie wywołać konfliktu? Może czasami masz inne zdanie niż szef lub kolega z pracy, a boisz się je wyrazić, żeby nie spowodować pojawienia się nikomu niepotrzebnego konfliktu. Szkolenie z asertywności nauczy Cię sposobu wyrażania swoich poglądów, tak by osoba, z którą rozmawiasz dobrze odebrała Twoje intencje. Unikniesz dzięki temu kłótni i nieporozumień. Ta umiejętność może okazać się bardzo przydatna w pracy i życiu codziennym.

cyfra sześć

Asertywne reagowanie na krytykę

Bycie krytykowanym może przytrafić się każdemu, jest to zależne od tego, jak wykonujemy pewne zadania i jak widzi je inna osoba. Jedna krytyka może być konstruktywna, inna mniej. Jak odpowiednio zareagować na krytykę? Szkolenie z asertywności pokaże Ci, jak radzić sobie w sytuacjach, kiedy ktoś krytykuje to, co robisz i nie dać ponieść się niepotrzebnym emocjom.

Zobacz inne szkolenia z kategorii: Szkolenia interpersonalne

Program szkolenia

Każdy z naszych programów jest dogłębnie przeanalizowany przez grupę specjalistów tak aby treść odpowiadała naszym klientom.
1. Dokładne wytłumaczenie pojęcia asertywności
2. Asertywna autoprezentacja
3. Reagowanie na głos osób o różnych barwach głosu
4. Jak poprowadzić monolog wewnętrzny by myśleć asertywnie?
5. Sytuacje z życia wzięte odnośnie różnych zachowań jak np. krytykowanie czy chwalenie
6. Techniki, które stosowane są w różnych sytuacjach jak „pytanie” czy „zdarta płyta”
7. Czy da się zachować asertywnie podczas rozmowy z trudnymi rozmówcami?
8. Jak mózg człowieka wpływa na bodźce podczas rozmowy
9. Ćwiczenie scenek stawiając kursantów w różnych sytuacjach
10. Dostosowanie indywidualnych planów rozwoju osobistego

Najczęściej odwiedzane miasta

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Wychodzimy klientom naprzeciw udostępniając FAQ – czyli najczęstsze pytania odnośnie naszych poszczególnych szkoleń!

Planujesz szkolenia dla pracowników?

Zostaw adres email, a prześlemy do Ciebie indywidualną ofertę.